תורת הנפש בפרשת השבוע.
 
הרב מאור דוד כהן.
מתמחה בתורת הנפש, מרצה לחסידות. 
עונה לשאלות בהלכה ובעבודת השם באתר הללויה.
 
 לפניות במייל : contact@haleluya.info
 
שלח לחבר
הזמן את חברך לצפות בדף זה

הדואר שלך


הדואר של החבר
פרשת השבוע חוקת -עד לאן צריך לרדת


שיעורו השבועי של הרב מאור כהן באתר הללויה. השבוע: איך המטהר נטמא והטמא מיטהר? מהו חוק "פרה אדומה" ומדוע הוא אינו מובן? ולמי יש את הפתרון לחוק הזה? ועד לאיזה שפל יהודי צריך לרדת ואילו פעולות הוא צריך לבצע בדרך לשם. כל זאת ועוד בשיעור שלפניכם.

הוסף תגובה :

שמך :
נושא התגובה :
תגובה :

שם : אבי

חיזקתם אותי
דברי הרב מחזקים ונוסכים ביטחון ורוח עשייה. עלו והצליחו אתר שווה.


שם : צוות האתר

תשובה לר' אליהו
תודה רבה על ההתייחסות הרצינית. הרב כהן, ראה את התגובה המנומקת ונהנה ממנה מאוד. הרב מסר שכפי שאמר בתחילת השיחה הוא דיבר באופן מאוד כללי, והזכיר שלא נכנס בזה לדיוק הפרטים. והתכוון במיוחד לכהן ששורף את הפרה, אך מאחר שנקט בלשון שהכהן הוא המזה, (שזה כידוע אפשרי), וזה בהמשך לשריפת הפרה בתחילה, ועוד בהמשך לשיחתנו בשבוע שעבר בפרשת קרח ובקשר למה שדובר שם על הכהן, נקט בלשון כהן\מזה\נושא מי החטאת בחדא מחתא, על מנת שלא לבלבל את הציבור שלא תמיד ידעו להבחין בין הדברים. אך העניין הכללי וודאי יובן להם. הרב מסר שבזכות יהודים שכמוך, הוא מרגיש שהוא יכול לדייק יותר בדבריו, כי אכן יש מי ששומע אותם על בוריים :-)


שם : קבלי לאה

פרה אדומה
ההסבר שנתת על משמעותה של פרה אדומה מעניין מאד ומחבר את היהודי למצוות ולמעשים טובים למען הזולת מעניין מאד


שם : אליהו פייסט

הסתורות בדיבי פרה אדומה
במחית כבדו כהן דרוש רק לפעולת ה כנת הפרה- שחיטה/ הזאת הדט/ שריפה / להשליך את הארז והאזוב [ והוא אכן טמא טומאת העיסוק ף כמו השולח את השעיר,.ההמשך- אסוף האפר/ מילוי מים/ קידוש--כל אדם ; הזאה על הטמא כל ילד שהגיע לגיל חינוך[ אמנם תרגום יונתן מזכיר גברא כהנא -- אולי ב פ ן ע ל היו נוהגים ככה , אבל זה לא הלכה , //2= המזה אינו נטמא -- [דשי על הפסוקים] מה שאמרו מטמא טהורים --הכוונה לשאר אדם / כלים/ אוכלים,, ויש דין מיוחד ךפרה -- חיסון , אדם שטבל לשם טהרת חטאת - יכול לנגועב0 או להזיז מי חטאת כמה שרוצה בלי להיטמא אכתוב השובה מלאה יור בלי נדר לאתא הללויה
מותנה ברכישת אות אחת (בעלות 6 ₪)


 

 


    
 
מדורי פרשת השבוע:
 
.
 
אתרי הללויה נוספים:
 
אות בספר תורה

לרפואת מאיר אוריאל בן עידית ולעילוי נשמת מאיר בן תמו

Created by Jewtech